Náš hosting zajišťuje
SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ ŘEPIŠTĚ
Událo se

Soutěž mladých hasičů v Řepištích (2018)

16. 6. 2018 proběhla na hřišti TJ Řepiště pohárová soutěž Moravskoslezské ligy mladých hasičů. Za krásného počasí si mladí hasiči poměřili své síly ve třech kategoriích - starší, mladší a mini.
V kategorii mini jsme měli pouze jednoho účastníka, a to družstvo z Malenovic. Ve starší kategorii soutěžilo 17 družstev. Za Řepiště soutěžila dvě družstva starších žáků. Družstvu A se podařilo zaběhnout útok s časem 13, 49 s, se kterým se umístili na pěkném 3. místě, a družstvo B taky s pěkným časem 15, 55 s se umístilo na 11. místě.
V mladší kategorii soutěžila za náš kolektiv také 2 družstva, z nichž si lépe vedlo družstvo zařazené v lize, a z 20 družstev se umístilo na 9. místě, druhé družstvo na 15. místě.
Pozvání na soutěž také přijali mladí hasiči z Vavrečky, kteří se zapojili se dvěma družstvy v mladší kategorii. Soutěž obohatili tím, že nám předvedli, jak běhají útoky podle jejich pravidel na Slovensku.
Soutěžící byli odměněni za 1. až 3. místo poháry a medailemi a do 5. místa byli obdarováni věcnými cenami a sladkostmi. Tímto bychom chtěli poděkovat sponzorům za příspěvky a dary do této soutěže, a to Obecnímu úřadu Řepiště, firmě Dante - panu Šadibolovi, Potravinám Bednář a firmě Lašská pekárna Řepiště.
Děkujeme všem členům, kteří se podíleli na zdárném průběhu soutěže. A také děkujeme TJ Řepiště za poskytnutí sportovní plochy.

Výlet mladých hasičů do Dolní Lomné (2018)

Další výlet, který pořádáme každý rok na začátku prázdnin pro mladé hasiče, je za námi. Tentokrát jsme navštívili Dolní Lomnou. Toto místo nás inspirovalo k tomu, že z vedoucího Pepy se stal Bača a velitele družstev jsme pasovali na bače, kteří měli ve své skupině ovečky. Každá ovečka si pak vyrobila čepici z ovčí vlny. Skupiny si vymyslely svůj název, pokřik a tak vznikli Křováci, Huňky a Zběhlé ovce. V sobotu jsme podnikli výšlap na Kozubovou chatu, zahráli bojovou hru o poklady a večer nás navštívil náš kolega hasič z Dolní Lomné, se kterým jsme si povídali o první pomoci a o aplikaci Záchranka. Také jsme si mohli zkusit záchranu osob v praxi. V neděli jsme si zahráli hru na lovce zvířat a odpoledne jsme si připravili ohniště. Každá skupina si na večeři uvařila v kotlíku Bačovy cufky. Poslední den patřil olympijským hrám a po ukončení a rozdání cen jsme všichni odjížděli spokojeně domů.

Okresní kolo hry Plamen je za námi (2018)

V sobotu 19. května 2018 se ve Frýdku-Místku konalo na stadionu TJ Slezan okresní kolo hry Plamen 2017/2018. Bylo to jarní kolo, kdy jsme soutěžili v posledních pěti disciplínách, a to ve štafetě CTIF, štafetě 4x60 m s překážkami, štafetě požárních dvojic, požárním útoku CTIF a požárním útoku s vodou. Celkově po sečtení všech výsledných umístění i z podzimního a zimního kola se mladší žáci umístili na 6. místě z 27 družstev v okrese a starší žáci na 4. místě z 30 družstev v okrese. Všem děkuji za nelehkou a vzornou přípravu a reprezentaci našeho sboru.

Za vedoucí mladých hasičů - Pavla Polachová

A jak si vedeme v soutěžích MSL MH

V soutěžích MSL mladých hasičů jsme zapojeni ve starší i mladší kategorii. Z 15 kol jsme se již zúčastnili pohárové soutěže v Nové Vsi, Malenovicích, Krmelíně, Petřvaldíku a ve Fryčovicích. Starším žákům se zatím daří držet se těsně pod medailovými místy a mladší žáci si už při druhé soutěži v Malenovicích přivezli pohár za 1. místo a z Krmelína pohár za 3. místo. 16. června nás čeká soutěž u nás v Řepištích, na kterou se už všichni moc těšíme.
V kategorii mladší (13-14 let) soutěžila Petra Polachová. V okresním kole se umístila na 1. místě a tím si zajistila účast v krajském kole, které se letos koná ve Frýdku-Místku.

Okresní kolo celoroční činnosti dorostu 2018

Závěrečné kolo celoroční činnosti dorostu se letos konalo v neděli 20. 5. 2018 na stadiónu TJ Slezan ve Frýdku-Místku, kde nás zastupovaly v kategorii jednotlivců čtyři dorostenky.
Jednotlivci soutěží ve svých věkových kategoriích v disciplínách v běhu na 100 m s překážkou, dvojboji jednotlivců, testu z požární ochrany a závodu požární všestrannosti (v podzimním kole).
V kategorii mladší (13-14 let) soutěžila Denča Adamusová a Dáša Lukesová. Deniska se umístila na krásném 4. místě a Dáša dosáhla 3. místa v okrese v této kategorii. Ve střední kategorii (15-16 let) soutěžila Petra Polachová. V této kategorii soutěžilo 20 dorostenek a Peťa se umístila na krásném 6. místě. A ve starší kategorii (17-18 let) se ze 13 zúčastněných dorostenek umístila Jana Polachová na 3. místě v okrese. Holkám gratulujeme a děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci našeho sboru.